Jóga s Ivou ...aneb můj příběh s jógou...

 • Naučte se správné provádění základních jógových pozic
 • Zkompenzujte tělené nerovnováhy
 • Naučte se správně dýchat
 • Zastavte aspoň na chvíli svou mysl
 • Naučte se věnovat čas sami sobě

Kde se se mnou můžete potkat naživo ve skupinových lekcích:

 • Každé úterý ZŠ Dalovice od 18:30
  adresa ZŠ: U Potoka 120, 362 63 Dalovice
 • Každý čtvrtek ZŠ Otovice od 16:30
  adresa ZŠ: Děpoltovická 71, 360 01 Otovice

Ceník skupinových lekcí

jednotlivé vstupy ...........................................   150 Kč/75min lekce

S sebou...

podložku na cvičení, lehký oděv na cvičení, deku nebo šátek na závěrečnou relaxaci

Jógu praktikuji už od doby, kdy jsem studovala fyzioterapii... je to tedy něco přes 20 let...
… východní terapie mě vždycky lákaly a jógové hodiny jsem připravovala už v rámci praxe na škole fyzioterapie.. 

Po skončení fyzioterapie, jsem prošla několika kurzy jógy a jógové terapie a až nedávno jsem zjistila, že můj první kurz jógy, který proběhl už v roce 1999, byl úplne ten nejlepší, kterým jsem prošla a dal mi úplně nejvíc ze základů provádění všech jógových pozic, v používání jógových pomůcek, a dodnes z něho čerpám...

Uvědomila jsem si , že v době, kdy jsme tenkrát kurz dělaly s kolegyňkou v rámci dalšího vzdělávání ve fyzioterapii, nikdo jógové pomůcky jako bloky, jógové pásky, apod.  ani neznal (někdo je nezná a nepoužívá například ani dnes), natož aby se tu vyráběly nebo prodávaly…

...takže jsme si je na kurzu změřily a pak jsme si je nechaly vyrobit ze dřeva.. dříve se tak používaly:-).  Vyrobil nám je tenkrát kamarád, který s dřevem pracoval a my byly úplně nadšené, že je máme… v kurzu jsme se totiž učily, jak správně je používat, abychom se dostaly do těch správných jógových pozic a naše tělo při tom netrpělo...

A to si myslim, ze je naprosto klíčové.

Správné provádění jógových pozic je při praxi naprosto klíčové.

Jógu tedy cvičím už několik let a chodila jsem na ni i do nejrůznějších studií, cvičila jsem si i doma podle různých videí apod., ale postupem času mi začalo vadit, když jsem videla, jak někteří kolem mě, se do těch správných pozic vůbec nedostanou a kroutí se u toho tak, že jim to spíš ubliží než přinese požitek nebo dokonce benefity z jógy.

A tak jsem se v době covidmánie konečně dokopala k tomu, projít instruktorským studiem jógy, abych to sama mohla nějak ovlivnit a vzít to do svých rukou:-) 

Začala jsem vést své lekce jógy, které jsou zaměřené na správné provádění pozic.

Jóga s Ivou je zacílena rehabilitačně a kompemzačně, tak aby si člověk neublížil, ale naopak, aby se se svým tělem lépe propojil a aktivoval ty správné svaly a svalové řetězce a cvičení mu přineslo výsledky jak na těle, tak na duši:-)

Ve svých lekcích se také zaměřuji na učení se správnému dýchání.

Dech je začátkem a koncem všeho…

...se spravným dýcháním se lépe propojíte se svým tělem, dokážete ovlivnit bolest nebo diskomfort těla, někdy dokonce i svůj krevní tlak …a nesmíme zapomenout i na naši psychiku ..ta se pomocí dechu ovlivňuje naprosto úžasně..

V každé lekci je dále také potřeba naprosto přesně vést slovem tak, aby dotyčný pochopil přesné úkony a dostal se tak do té pro sebe nejideálnější pozice a měl z ní ty nejlepší pocity a zároveň nepřetežoval už tak přetížené oblasti.

Pokud tedy máte problém s tím, jak správně zaujímat ty správné pozice, nevíte, jak pracovat s jógovymi pomůckami, které jsou pro kompenzaci stěžejní, vyzkoušejte moje lekce a naučte se provádět je správně a propojit se se svým tělem.

Vylaďte se jógou...

Jóga týden v Pakoštane
Jógový týden v Pakoštane 2022
Jógový víkend Krušné hory - chata Krušnohorka
Jóga v Dalovicích v parku u zámečku
Lekce jógy na chatě Krušnohorka
Domácí lekce jógy v době covidové:-)
Lekce jógy ve welnessu v Nejdku - hotel Anna