Proč jsem se rozhodla psát blog?

Jmenuji se Iva Mottlová a již několik let pomáhám lidem jako praktik tradiční čínské medicíny, lektorka jógyfyzioterapeutka (to třetí již využívám hlavně jako nosné základy pro ty první dvě role:-)

Praxe na stáži v Číně

V praxi se mi velmi často stává, že se mě lidé ptají na nejrůznější otázky kolem tradiční čínské medicíny, jako například jak funguje, co to jsou akupunkturní dráhy, jak vím, jaký bod mám použít při terapii. A proto jsem se rozhodla, že vám sem budu pravidelně přispívat povídáním nejen o čínské medicíně, jak funguje v praxi, co můžete změnit vy sami, apod. Ale můžete se i těšit na příspěvky, které se budou točit kolem jógy a jógové praxe a to hlavně v praktické podobě jako jógová videa a lekce, ať se i vy sami můžete zapojit a být se mnou aktivní.

Témat si myslím, že mám dostatek, ale i přesto by mě od vás zajímalo, o čem všem byste si rádi početli, co přesně zajímá přímo vás, co konkrétně bychom společně mohli rozebrat v těchto daných tématech. Nebo například i jaká videa byste rádi v sekci jóga nalezli:-)

Jógová lekce na chatě Krušnohorka

Než se rozepíšu v prvním tématu, který chystám hned v dalším příspěvku, pojďte se se mnou nejdříve seznámit, ať víte, kdo si tady vlastně troufá vás tu těmito tématy zahrnovat:-)

Ušla jsem dlouhou cestu studiem těla a později i duše. Pochopila jsem, že tělo není jen stroj nebo robot, který je potřeba opravit, jak to často bývá ve fyzioterapii. Ale že je spojeno s duší, duchem organismu. Ke svému životu potřebuje tu spravnou výživu, aby si mohlo vyrábět energii a potřebuje se hýbat, aby energie nestagnovala.

Pokud se zabýváte pouze opravou těla jako stroje, oprava nefunguje!

Vždycky jsem to tak ale nechápala 🙁 Pracovala jsem jako fyzioterapeut a „opravovala jsem těla jako stroje“. Studovala jsem nejrůznější techniky mobilizací kloubů, uvolňování fascií, protahování zkrácených svalů, kompenzačních cvičení … k opravě robotů.  Často s velmi dobrými výsledky, ale někdy se stávalo, že oprava vůbec nezafungovala nebo pokud se výsledek dostavil, neměl dlouhého trvání. 

Prošla jsem mraky fyzio seminářů, ale stále to nebylo to ono. Výsledky mé práce nebyly špatné, ale nebyly pro mě dostačující.

Až jsem konečně objevila celostní komplexní terapii Tradiční čínské medicíny – a to bylo to ONO.

Cesta to teda nebyla vubec růžová. Bylo to jako bych začínala opět od první třídy … tělo pochopit úplně z jiného pohledu, mraky informací, všechny možné nové názvy, propojení jednoho s druhým..i s třetím a dalším. Všechny možné čínské názvy, charakteristiky, funkce… Měla jsem hlavu jako pátrací balón, ale měla jsem touhu to pochopit. 

„Učím lidi ladit své tělo nejen jako stroj, ale jako komplexní systém – ovlivněním psychiky, stravy, pohybem.“

Takovou náročnost jako při studiu čínské medicíny,  jsem před tím na vejšce nikdy nezažila… na závěrečky jsem se učila tři měsíce v kuse a jak říkala naše doktorka akupunktury – v posledním ročníku z toho učení budete zelený jak sedmi, tak já byla snad i fialová 🙂

Ale protože nás to bavilo…teda aspoň ty, co došli do konce (z původních asi 120 studentů v přípravném ročníku, nás zůstalo asi 30, co to dokončili), tak jsme opravdu drželi a vydrželi

Až pochopíte systém TCM, tak bych tady tuto větu upravila na: 

Ale protože nás to bavilo, tak i přesto jsme si rádi vyčerpávali mraky krve jater, Qi sleziny a někteří určitě i esesnci ledvin Jing 🙂 – to pochopíte, až budete číst můj první ebookObjev 5 základních pilířů čínské medicíny aneb zjisti, co všechno a jak můžeš ovlivnit ty sám/a .

Co se ale objevilo, když se mi všechny ty informace spojili v jednu velkou nádobu vědění, bylo neuvěřitelné.

Jsem schopná ovlivnit i psychiku, duši nebo ducha organismu  – tedy nejen toho robota jako stroj, ale ovlivnit celý systém těla komplexně jako celek. 

Celé jsem to ještě doladila k dokonalosti tím, že jsem se pustila do studia jógy a jógové terapie a připojila jsem to k ostatnímu, abych ještě lépe mohla ovlivnit celého člověka:-)

Skrze jemné rozhýbání energie cvičením, dechovými technikami a meditací, dokážete ovlivnit nejen tělo, ale i psychiku, duši, celkovou pohodu vašeho JÁ.

Když se postaráme o všechny tyto aspekty, dokážeme si své vlastní tělo VYLADIT k dokonalosti a harmonii, tak abychom byli spokojené/spokojeni sami se sebou a tělo nám tak dobře sloužilo.

Vylaď se s Ivou čínskou medicínou a jógou:-)

Skrze svou několikaletou zkušenost v oboru fyzioterapie, čínské medicíny a praxe jógy a jógové terapie jsem poznala tělo ze všech stran. Pomáhám lidem naučit se číst své tělo, porozumět problémům svého těla a mysli a umět je vyřešit, tak aby jim tělo dobře sloužilo. Můj příběh si přečtěte zde >>