Proč jsem začala učit jógu …

Jógu praktikuji už od doby, kdy jsem studovala fyzioterapii… je to tedy něco přes 20 let…
… východní terapie mě vždycky lákaly a jógové hodiny jsem připravovala už v rámci praxe na škole fyzioterapie.. 

Po skončení fyzioterapie, jsem prošla několika kurzy jógy a jógové terapie a až nedávno jsem zjistila, že můj první kurz jógy, který proběhl už v roce 1999, byl úplne ten nejlepší, kterým jsem prošla a dal mi úplně nejvíc ze základů provádění všech jógových pozic, v používání jógových pomůcek, a dodnes z něho čerpám…

Uvědomila jsem si , že v době, kdy jsme tenkrát kurz dělaly s kolegyňkou v rámci dalšího vzdělávání ve fyzioterapii, nikdo jógové pomůcky jako bloky, jógové pásky, apod.  ani neznal (někdo je nezná a nepoužívá například ani dnes), natož aby se tu vyráběly nebo prodávaly…

…takže jsme si je na kurzu změřily a pak jsme si je nechaly vyrobit ze dřeva.. dříve se tak používaly:-).  Vyrobil nám je tenkrát kamarád, který s dřevem pracoval a my byly úplně nadšené, že je máme… v kurzu jsme se totiž učily, jak správně je používat, abychom se dostaly do těch správných jógových pozic a naše tělo při tom netrpělo

A to si myslim, ze je naprosto klíčové.

Správné provádění jógových pozic je při praxi naprosto klíčové.

Jógu tedy cvičím už několik let a chodila jsem na ni i do nejrůznějších studií, cvičila jsem si i doma podle různých videí apod., ale postupem času mi začalo vadit, když jsem videla, jak někteří kolem mě, se do těch správných pozic vůbec nedostanou a kroutí se u toho tak, že jim to spíš ubliží než přinese požitek nebo dokonce benefity z jógy.

A tak jsem se v době covidmánie konečně dokopala k tomu, projít instruktorským studiem jógy, abych to sama mohla nějak ovlivnit a vzít to do svých rukou:-) 

Začala jsem vést své lekce jógy, které jsou zaměřené na správné provádění pozic.

Jóga s Ivou je zacílena rehabilitačně a kompemzačně, tak aby si člověk neublížil, ale naopak, aby se se svým tělem lépe propojil a aktivoval ty správné svaly a svalové řetězce a cvičení mu přineslo výsledky jak na těle, tak na duši:-)

Ve svých lekcích se také zaměřuji na učení se správnému dýchání.

Dech je začátkem a koncem všeho…

…se spravným dýcháním se lépe propojíte se svým tělem, dokážete ovlivnit bolest nebo diskomfort těla, někdy dokonce i svůj krevní tlak …a nesmíme zapomenout i na naši psychiku ..ta se pomocí dechu ovlivňuje naprosto úžasně..

V každé lekci je dále také potřeba naprosto přesně vést slovem tak, aby dotyčný pochopil přesné úkony a dostal se tak do té pro sebe nejideálnější pozice a měl z ní ty nejlepší pocity a zároveň nepřetežoval už tak přetížené oblasti.

Pokud tedy máte problém s tím, jak správně zaujímat ty správné pozice, nevíte, jak pracovat s jógovymi pomůckami, které jsou pro kompenzaci stěžejní, vyzkoušejte moje lekce a naučte se provádět je správně a propojit se se svým tělem.

Vylaďte se jógou…

Skrze svou několikaletou zkušenost v oboru fyzioterapie, čínské medicíny a praxe jógy a jógové terapie jsem poznala tělo ze všech stran. Pomáhám lidem naučit se číst své tělo, porozumět problémům svého těla a mysli a umět je vyřešit, tak aby jim tělo dobře sloužilo. Můj příběh si přečtěte zde >>