Vítejte na mých stránkách o TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ …

Pojďte společně poodhalit tajemství přírodního léčebného systému, který pomáhá lidem na celém světě již po staletí …

„Chceš-li, aby strom řádně vzrostl, musíš zpevnit jeho kořeny, přeješ-li si, aby voda proudila daleko, musíš pročistit její prameny.“ (Čeng z období Tchang, 618 – 906)

Tradiční čínská medicína (TCM) je nejstarší a nejrozšířenější ucelený diagnosticko-léčebný systém na světě.

Dokáže léčit nejrůznější zdravotní problémy přírodní cestou bez zbytečné chemie. Napravuje a harmonizuje stav nerovnováhy v organismu, který se jinak navenek projevuje jako onemocnění.

Důležitou součástí TCM je diagnostika

K člověku a k nemoci přistupuje velmi individuálně. Nemoc jako taková se nebere izolovaně, ale spojuje se vše v kontextu se stavem celého organismu.

Tento přístup je velmi důležitý, protože přes správnou diagnostiku je možné odhalit příčinu problému, neboli kořen nemoci, který se potom ovlivňuje léčbou.

Nereší se tedy pouze příznaky onemocnění, neboli větve, což vetšinou můžeme vidět u léčby pomocí klasické západní medicíny.

K diagnostice se používá tzv. Systém deseti otázek – na mém webu ho můžete vidět jako vstupní diagnostický dotazník zde. Další důležitou součástí diagnostiky podle TCM je vyšetření jazyka a pulzu.

TCM ve své léčbě používá několik terapeutických technik jako je akupunktura, fytoterapie = bylinná léčba, moxování, baňkování, čínské masáže Tui Na nebo cvičení Qi Gong. Více o 5-ti pilířích najdete v e-booku zdarma zde...

Léčba se také zaměřuje na úpravu dietetiky - více zde, která je opět vyladěná individuálně podle jednotlivých diagnostických obrazů a konstituce člověka.

Já ve své praxi více tíhnu ke cvičení jógy - více zde a místo Qi Gong a při masážích se více orientujeme na ajurvédské masážní rituály a relaxační masáže - více zde.